Pytania i odpowiedzi

Czym jest cyklinowanie bezpyłowe?

Metoda ta polega na szlifowaniu powierzchni podłogi maszyną niskopyłową. To słowo bezpyłowa jest socjotechniką marketingową. Takich maszyn bezpyłowych po prostu nie ma. Cyklinowanie ma na celu zdarcie wierzchniej ? zniszczonej warstwy drewna. Po wstępnym szlifowaniu grubymi gradacjami papierów ściernych (wyprowadzeniu płaszczyzny P24-P60 i usunięciu starej powłoki) wykańcza się powierzchnię celem osiągnięcia wymaganej gładkości (P60-P100). Po szlifowaniu cykliniarką następuje kolejny etap szlifowania ? polerowanie. Maszyna wolnoobrotowa szlifuje powierzchnię drewna siatkami ściernymi o gradacji od 120 do 220. Do obróbki brzegów płaszczyzny używane są szlifierki krawędziowe, nazywane również brzegowymi.

Między operacjami szlifu (zazwyczaj po wyszlifowaniu papierem o gradacji 60) stosuje się w razie konieczności wypełnianie szczelin między klepkami podłogi mieszaniną płynu do wypełnień na bazie żywic i pyłu drzewnego z wyszlifowanej podłogi. Proces ten nazywany jest szpachlowaniem parkietu. Zwykle po cyklinowaniu podłogę się lakieruje, przeprowadza olejowanie, woskowanie itp. Lakierowanie to 3- lub 4-stopniowy proces. Na wyszlifowaną powierzchnię nanosi się za pomocą wałka lakier podkładowy. Po wyschnięciu przeprowadza się 3 lakierowania lakierem nawierzchniowym. Wymagana ilość lakieru na 1 metr kwadratowy to ok. 300 gramów.

(źródło – wikipedia)

Dlaczego warto zdecydować się na cyklinowanie?

Cyklinowanie podłogi pozwoli Ci na przywrócenie jej dawnego blasku i świetności. Wielu ludzi obawia się poddać podłogę procesowi cyklinowania, z obawy na czasochłonność procesu i znaczne koszta. Należy jednak nadmienić, że cyklinowanie jest tanią alternatywą dla nowej podłogi, obejmuje lakierowanie i trwa znacznie krócej niż położenie nowej podłogi. Nasza firma Cykliniowanie Bydgoszcz posiada wieloletnie doświadczenie w tego typu zabiegach.

Jeżeli jesteś posiadaczem drewnianej podłogi, mieszkasz w Bydgoszczy lub okolicach, nasze cyklinowanie jest wprost idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Posiadamy szereg specjalistycznych maszyn służących do procesu cyklinowania. Cały proces przebiega bardzo szybko i sprawnie. Maszyna do cyklinowania najpierw zdziera górną warstwę podłogi papierem ściernym o różnych ziarnistościach. Następnym krokiem w procesie cyklinowania jest wyszlifowanie i polakierowanie podłogi.

Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące cyklinowania w Bydgoszczy, zadzwoń, a chętnie na nie odpowiemy: 571 805 112.

Czy do cyklinowania potrzebuje dodatkowych narzędzi?

Nie! Nasi fachowcy posiadają nowoczesny sprzęt i doświadczenie. Jedyne czego potrzebujesz to stara podłoga.

Ile czasu zajmuje cyklinowanie?

Ciężko podać konkretną liczbę godzin. Zależy to od rodzaju i wielkości cyklinowanej powierzchni. Duży wpływ na czas ma również rozkład ścian.

Ile kosztuje cyklinowanie?

Podobnie jak wyżej, zależy to od wielkości i rodzaju podłogi. Dodatkowo oferujemy kilka opcji po cyklinowaniu właściwym takie jak lakierowanie czy olejowanie. W celu szczegółowej wyceny prosimy o kontakt telefoniczny. Numer telefonu znajdą Państwo w zakładce kontakt.

Ile razy podłoga może być cyklinowana?

W zależności od podłogi proces cyklinowania może być wykonywany od kilku do kilkunastu razy.